Povedlo se – RD u Prahy pro mladou rodinu

Povedlo se – RD u Prahy pro mladou rodinu

publikováno v: Co je za námi, Projekty | 0

V obci Ořech na okraji Prahy jsme dokončili středně velký rodinný dům s podkrovím a garáží. V tomto případě si zákazník přinesl hotový typový projekt, který jsme projektově osadili na pozemek, připojili na sítě a projednali stanoviska dotčených orgánů a stavební povolení. Výzvou v tomto případě byla složitá existence sítí na okraji pozemku, navíc se zjištěním, že na vlastní pozemek zasahují. Také blízkost rušné komunikace bylo nutné brát v úvahu. Zde jsme řešili plné oplocení k ulici a projednávali jeho možnou výšku, stejně tak jsme řešili orientaci domu na pozemku s vyhodnocením vlivu dalekého osvitu přijíždějícími vozidly.

Vlastní stavba byla zahájena v dubnu 2019. Byla realizována hrubá stavba, v následujícím roce dokončeno, začátkem roku 2021 se kolaudovalo, úpravy ploch a zahradnické práce si zákazník objednával v roce 2021.

V průběhu realizace nás čekalo několik výzev – zvláště zvládnout stavbu v období covidových opatření. Také jsme dle požadavku klienta řešili několik úprav – na začátku stavby jsme ladili výšku jejího založení tak, aby se nikdy nemohla dostat do objektu voda z přívalových dešťů a operativně měnili a upravovali projekt topení přízemí z radiátorů na podlahové topení. Řešení velkoobjemového jímání dešťové vody, jejího zpětného použití pro zálivku a splachování jsme také úspěšně vyřešili a zároveň zabezpečili a vyřídili na tuto technologii dotaci Dešťovka (dotacemi se zabýváme standardně, více na www.zelenasvepomoci.cz). Z dešťovky foto níže, ostatní najdete v galerii.

Vše dopadlo výborně díky spolupráci celého týmu a klient spokojeně bydlí!