Nový rodinný dům – od studie po kolaudaci

Nový rodinný dům – od studie po kolaudaci

publikováno v: Projekty | 0

V malé obci na západ od Prahy dokončujeme realizaci stavby dvoupodlažního rodinného domu, u jehož vývoje jsme byli od samého počátku. Přibližně před dvěma lety začaly vznikat první návrhy studií. Zde, společně s investorem, byly probrány všechny požadované vlastnosti a prvky novostavby a následně vznikl velmi zajímavý projekt.

Nejprve byla vypracována projektová dokumentace, dále bylo zajištěno stavební povolení a následně začala samotná výstavba. Díky tomu, že jsme schopni zajistit jak projekční část, inženýring (zajištění potřebných souhlasů a povolení), tak realizaci stavby, nevznikají problémy a nedorozumění ve smyslu nepochopení úmyslu projektanta realizátorem. Projektant je realizátorům k ruce a kdykoliv tak může přímo na místě stavby vysvětlit své záměry.

Od zahájení stavby je promýšlena řada detailů. Je zřízeno dostatečné množství prostupů a přípravy tras vedení. Tím se zamezí pozdějším zásahům do relativně nových povrchů. Před dům je přiveden náhradní přívod vodovodu, další dvě potrubí směřují v zemi za dům, kde může dojít později k využití uvažované studny či dešťové vody ze sběrné jímky.

V soklu domu, po celém jeho obvodu je umístěno pět míst – krabiček s kabelovým přívodem. Odtud je možno napojit jakoukoli následně budovanou doplňkovou stavbu či zařízení (přístřešek pro auto, zahradní domek, čerpadla, zahradní osvětlení apod.)

Do této stavby byla vnesena spousta technických zajímavostí. Tepelné izolace a ostatní detaily jsou na úrovni hranici nízkoenergetického až pasivního domu. Dům je vytápěn plynovým kotlem, dotápění je řešeno kvalitní krbovou vložkou vč.rozvodu teplého vzduchu. V přízemí je zřízeno podlahové topení. To umožní lépe využít hlavní obytné prostory interiéru. Pod úrovní podlahy je veden také centrální vysavač. Jeho centrální jednotka, která bude osazena v technické místnosti. Vnitřní vodovod je připraven na využívání studniční či dešťové vody pro splachování.

Více obrázků z aktuální realizace této stavby najdete v galerii…