Nová zelená úsporám – svépomocí

Nová zelená úsporám – svépomocí

publikováno v: Projekty | 0

Nová zelená úsporám připravila ve svém programu novinku. Od 15.října 2018 bude možno získat dotace z programu Nová zelená úsporám také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí. Dále také na venkovní stínící techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení. Pod odborným technickým dozorem, s doložením odpovídající dokumentace mohou o dotaci žádat majitelé nemovitostí, kteří chtějí zateplení obvodových či vnitřních stěn domu a výměnu oken či dveří realizovat svépomocí. Do způsobilých výdajů možno zahrnout faktury za materiál či zápůjčku nářadí, ale i výše uvedený technický dozor. Rozhodné datum pro uznání výdajů je stanoveno na 1. září 2018.

Dotací na zateplení, výměnu oken a dveří je možno uhradit až 50 procent způsobilých výdajů. Nově je podporována také instalace venkovní stínící techniky, tedy rolety, slunolamy, předokenní žaluzie. Dobře navržené opatření má tepelně izolační schopnosti, v zimě zabraňuje únikům tepla, v létě brání přehřívání. Dotace může činit až 1000 Kč na m2 plochy okna. Na novostavby v nízkoenergetickém  standardu je nově možno získat sto padesát tisíc korun, při splnění podmínky instalace rekuperace (systém řízeného větrání).

Zateplení domů je možno kombinovat i s dalšími úsporami – je to např.instalace solárního systému pro ohřev vody a vytápění, instalace malé domácí fotovoltaické elektrárny, využití tepla z odpadní vody nebo pořízení nového ekologického zdroje vytápění. Se všemi těmito opatřeními vám můžeme pomoci, poskytneme poradenství, projekční servis, odborný technický dozor stavby. Podrobnější informace najdete na: www.zelenasvepomoci.cz